knyginė 2014-ųjų ataskaita

Paskutinėms metų dienoms kapsint, metas prisiminti ir apžvelgti praėjusius metus knygine prasme. Šiemet ataskaitos rašymas man jau tapo tikru tyrimu, mat įgyvendinau nors vieną praeitų metų pažadą ir ėmiau rimčiau registruotis visokias nereikšmingas detales – skaitymo pradžią ir pabaigą, puslapių, išrinktų citatų ir naujų sužinotų žodžių kiekius. Taip ruošimasis rašyti ataskaitą tapo smagiu ritualėliu – pasiskaičiavau statistiką ir prisiminiau malonias su tomis knygomis praleistas akimirkas – ką skaičiau bedardėma autobusu, ką paplūdimyje, kada ir kodėl knygos visai nesiskaitė.

Prieš visą likusį smagumą turbūt reiktų grįžti prie tų liūdnųjų mano praėjusių metų pasižadėjimų. Registracija – check, bet visa kita visai liūdnai. Knygų iššūkio ne tik kad nebaigiau, bet vos teįpusėjau, žinoma, jis šiemet oficialiai visai išsikvėpęs, bet juk ne tame esmė, o  dėl to, kad strigau, tai ant savęs pykstu. Kitus du iš nedidelės daleles įvykdyti pavyko – pažintis su Murakami ir Picoult įstrigusi 2013-ųjų lygyje, bet su lietuvių literatūra truputėlį pasistūmėjau, o dėl senų draugų – taip pat, Remarkas liko užmirštas, o iš kuklaus Austen knygų sąrašiuko ateityje skaityti liko viena knyga mažiau.

Štai paskutinis pažadas – mėgautis skaitymu tai lieka toks šiaip sau. Pati jaučiuosi nelabai patenkinta savo skaitymo metais. Perskaičiau 24 knygas, jau trimis mažiau nei pernai, o juk tuomet net ir pasiteisinimų turėjau, su kuriais šiemet visai išsisėmiau. Šiaip jau tas skaičius 24 kaip man tai nėra toks jau beviltiškas, bet skaičiai ne visuomet viską pasako ir turint omenyje, kad lygiai pusę tų knygų galėčiau priskirti lengvo skaitalo kategorijai, tai visai juokingai viskas atrodo. O ir nelabai patikusių knygų šiemet nemažai. Žodžiu sakykim, kad skaitymu šiemet vargu ar labai mėgavausi, bet tikiuosi pasitaisyti.

Jeigu jau prakalbau apie skaičius, tai nesinori ties vieninteliu jų ir sustoti.Perskaičiau 2014-aisiais 24 knygas – 10 tūkstančių puslapių (10 057), o tai būtų 838 puslapiai per mėnesį arba 27 puslapiai per dieną. Metų pradžia buvo produktyviausia – sausį spėjau pabaigti 6 knygas, bet štai birželį, rugsėjį ir gruodį nepavyko pabaigti nei vienos knygos.Iš tų dvidešimt keturių perskaitytų knygų:
PENKIOS iš 1001 sąrašo
TRYS SU PUSE lietuvių autorių (pusę skiriu Rutai Sepetys)
SEPTYNIOLIKA moterų autorių ir SEPTYNIOS vyrų autorių
TRYS serijų tęsiniai ir DVI naujos serijos (trilogija ir keturlogija)

Metų sprintas  
greičiausiai perskaityta knyga
50 pilkų atspalvių trilogija 
 (328 puslapių per dieną greičiu)

Metų maratonas
lėčiausiai skaityta knyga
 J. Ivanauskaitė „Placebas“
(11 puslapių per dieną greičiu)
Metų uždelsimas
ilgiausiai skaityta knyga
 J. Ivanauskaitė „Placebas“
(33 dienos)
Metų blyksnis
 trumpiausiai skaityta knyga
 N. Sparks „Iš pirmo žvilgsnio“
(2 dienos)
Metų storiausia
 F. Dostojevskis „Broliai Karamazovai“
(970 psl)
Metų ploniausia
 V. Woolf „Į švyturį“
(206 psl)

2014-ųjų TOP 5:
1.    Vėjo šešėlis, C. R. Zafon (čia)
2.    Pirmasis RomojeC. McCullough (čia)
3.    Silva Rerum III, K. Sabaliauskaitė (čia)
4.    Nelengvu keliu, R. Sepetys (čia)
5.    Vilko valanda, A. Tapinas (čia)

Metų knyga:  C. R. Zafon „Vėjo šešėlis“
Neabejotinai labiausiai šiemet įstrigusi knyga, labai mane paveikusi ir sužavėjusi bei siūloma visiems aplink
Metų nusivylimai: M. H. Clark „Prarasti metai“ (čia) , J. Ivanauskaitė „Placebas“ (čia)
Metų siurprizas: R. Sepetys „Nelengvu keliu“
Metų rašytoja:  C. McCullough
Už jos titanišką darbą prie Pirmasis Romoje, nors ir netobulas šis romanas, rašytoja tikrai atliko puikų darbą, bent jau informacijos rinkimu tai tikrai.
Metų citatų lobis: C.R. Zafon „Vėjo šešėlis“
23 citatos
Metų slogiausia: J. Ivanauskaitė „Placebas“
Noriu pabrėžti, kad slogiausia ji buvo nuotaikos ir skelbiamų problemų prasme, vaizdine prasme ją gerokai, žinoma, aplenkia Paryžiaus katedra.
Metų jaukiausia: J. Austen „Įtikinėjimas“ (čia) 
Kogi kito galima tikėtis iš Austen.

Metų pirkiniai:

A.Tapinas „Vilko valanda“ (knygų mugė)
K. Sabaliauskaitė „Silva Rerum III“ (knygų mugė)
J. Gaarder „Maja“ (naudotos knygos)
F. Beigbeder „14.99“ (naudotos knygos)
C. Sanderson „Mažoji anglė Paryžiuje“ (naudotos knygos)
T. Hardy „Pavojingi vaistai“ (naudotos knygos)
H. Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“ (naudotos knygos)
Ch. Harris „Nei gyvas, nei miręs“
D. Brown „Inferno“

Metų dovanotos:
V. Woolf „Į švyturį“
M. Zusak "The Book Thief"

Kitiems metams
Man su pažadais sau, akivaizdu yra sunku, bet vis tiek tenka juos daryti. Tikiuosi kitąmet daug aktyviau skaityti ir išpildyti numatytus tikslus. Planuose turiu ir kokių nors įdomesnių įrašu bloge, ne vien apie pačias knygas konkrečiai, bet ir plačiau, kokią nors perskaitytų 1001 sąrašo apžvalgėlę ar kažką panašaus. Žinoma, tęsti jau pradėtą registraciją ir galbūt ją patobulinti. Pavardžių šį kartą nebeminėsiu ir tiesiog palinkėsiu sau ir skaitytojams malonaus skaitymo! 


2 komentarai :