žmogaus širdies kaina


Esu didelė visokio plauko detektyvų gerbėja, tiesa, daugiau televizinių, nuo Mis Marpl galvosūkių iki kriminalinio Juodojo sąrašo. Tačiau pamažu įsibėgėju ir su detektyviniais romanais ir pagaliau prisikasiau iki Tess Gerritsen, apie kurią sklando legendos. Nenusivyliau.

Įdomu tai, kad visai nesistengdama, gana atsitiktinai, pradėjau būtent nuo pirmo jos detektyvinio romano „Donoras“ ir tuo dabar labai džiaugiuosi. Turėsiu progą skaityti jos knygas iš eilės ir stebėti rašytojos tobulėjimą, nes iš komentarų susidariau įspūdį, kad ši knyga ne nuostabiausias jos darbas.

Nepaisant to, man šis romanas patiko. Surijau kaip visada – nežinau, galbūt detektyvų lėtai, ramiai ir įtemptai sukant galvą skaityti man tiesiog nelemta. Per daug mane erzina neteisybė, todėl teisingumo triumfo laukimas dažnai užslopina mano proto galią. Galbūt todėl pražiopsojau akivaizdžius ženklus ir gale keli dalykai mane nustebino, nors šiaip romanas nebuvo per daug šokiruojantis netikėtais posūkiais. Nuostabus pasakojimo stilius leido mėgautis skaitymu, pagrindinė veikėja nors šiaip ir nebuvo proto bokštas, taip pat patiko ir buvo gera su ja aiškintis visas paslaptis.

Tiesa, veiksmo ir šaudymų man buvo kiek per daug. Su drama ir sekimais bei kitais paranojos ženklais antroje knygos pusėje sukurta įtampa viskas buvo gerai, bet kažkaip netiko tie visi bandymai suvažinėti ir jūros naršymai prie tokio nusikaltėlių tinklo, kuriame viena pusė yra gana intelektuali. Galbūt daugiau įtampos norėjosi pradžioje, kad ji būtų buvusi palaikoma ištisai, o ne sprogusi gale. Išbalansavus, galbūt viskas būtų atrodę kitaip.

Kitas amerikiečių romanuose labai erzinantis dalykas – Rusijos mafijų kišimas į tekstą, nesuvokiant, kaip visgi skiriasi kultūros ir kišant klišes, kaip degtinė. Galbūt reikėjo labiau pasidomėti, kad viskas būtų atrodę tikroviškiau, nes tas pirmas skyrelis buvo tikrai ne koks, nors autorė ir rašė šį romaną pasitelkusi tikrų faktų.  O štai medicininė pusė, su kuria autorė gerai susipažinusi, kiek pajėgiu suvokti buvo kokybiška ir tai prideda nemažai pliusų.

Ir, žinoma, prekyba organais. Nuostabi tema detektyviniam romanui, ne juokais šiurpinanti, be kita ko, kelianti ir diskusijų. Mažiau šaudau-gaudau, gal kiek daugiau intrigos ir būtų išėjęs išvis nuostabus detektyvinis romanas, nes ir šiaip buvo įtraukiantis, įdomus ir nepaprastai lengvai skaitomas.

P.S. knyga 2/3, pavadinimas 2/3 (originalus 3/3), viršelis 2/3, anotacija 2/3

Komentarų nėra :

Rašyti komentarą